MPC866TVR133A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC866TVR133A
Datasheet:
MPC866TVR133A
Description:
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
Product Attribute
Base Part Number
MPC866
Speed
133MHz
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)
Part Status
Active
Voltage - I/O
3.3V