MPC866TVR100A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC866TVR100A
Datasheet:
MPC866TVR100A
Description:
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
Product Attribute
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC866
Speed
100MHz
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)
Part Status
Active
Voltage - I/O
3.3V