MPC866TCVR100A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC866TCVR100A
Datasheet:
MPC866TCVR100A
Description:
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
Product Attribute
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC866
Speed
100MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)
Part Status
Active
Voltage - I/O
3.3V