MPC860TZQ66D4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC860TZQ66D4
Datasheet:
MPC860TZQ66D4
Description:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Product Attribute
Ethernet
10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Part Status
Not For New Designs
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
Speed
66MHz