MPC860TCVR66D4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC860TCVR66D4
Datasheet:
MPC860TCVR66D4
Description:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (TA)
Part Status
Not For New Designs
Voltage - I/O
3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC860
Speed
66MHz