MPC860PCVR66D4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC860PCVR66D4
Datasheet:
MPC860PCVR66D4
Description:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Product Attribute
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC860
Speed
66MHz
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Series
MPC8xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (TA)
Voltage - I/O
3.3V