MPC860DTZQ80D4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC860DTZQ80D4
Datasheet:
MPC860DTZQ80D4
Description:
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA
Product Attribute
Voltage - I/O
3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
Speed
80MHz
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Ethernet
10Mbps (2), 10/100Mbps (1)
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)