MPC860DEVR80D4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC860DEVR80D4
Datasheet:
MPC860DEVR80D4
Description:
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA
Voltage - I/O
3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC860
Speed
80MHz
Additional Interfaces
I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Ethernet
10Mbps (2)
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)