MPC859TCVR100A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPC859TCVR100A
Datasheet:
MPC859TCVR100A
Description:
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
Active
Voltage - I/O
3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC859
Speed
100MHz
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)