MC8640VJ1250HE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC8640VJ1250HE
Package:
994-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC8640VJ1250HE
Description:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 3.3V
Core Processor
PowerPC e600
Package / Case
994-BCBGA, FCCBGA
RAM Controllers
DDR, DDR2
Co-Processors/DSP
Speed
1.25GHz
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)