MC8640TVJ1250HE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC8640TVJ1250HE
Package:
994-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC8640TVJ1250HE
Description:
IC MPU E600 SGL CORE 994FCCBGA
Speed
1.25GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Ethernet
10/100/1000Mbps (4)
Supplier Device Package
994-FCCBGA (33x33)
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 3.3V