MC8640DVJ1250HE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC8640DVJ1250HE
Package:
1023-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC8640DVJ1250HE
Description:
IC MPU E600 DUAL CORE 1023FCCBGA
Product Attribute
RAM Controllers
DDR, DDR2
Co-Processors/DSP
USB
Security Features
Speed
1.25GHz
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)
Ethernet
10/100/1000Mbps (4)
Supplier Device Package
1023-FCCBGA (33x33)
Number of Cores/Bus Width
2 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 3.3V