MC7448VU800ND
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC7448VU800ND
Package:
360-CBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC7448VU800ND
Description:
32-BIT POWER ARCHITECTURE MPU 8
Operating Temperature
0°C ~ 105°C
Ethernet
Supplier Device Package
360-FCCBGA (25x25)
Packaging
Tray
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Part Status
Active
Display & Interface Controllers
Voltage - I/O
1.5V, 1.8V, 2.5V
Core Processor
PowerPC G4
Package / Case
360-CBGA, FCCBGA
Speed
800MHz