MC7448TVU1267ND
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC7448TVU1267ND
Package:
360-CBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC7448TVU1267ND
Description:
IC MPU MPC74XX 1.267GHZ 360BGA
Active
Voltage - I/O
1.5V, 1.8V, 2.5V
Display & Interface Controllers
Core Processor
PowerPC G4
Package / Case
360-CBGA, FCCBGA
RAM Controllers
Base Part Number
MC7448
Speed
1.267GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)