MC7447ATHX1167NB
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC7447ATHX1167NB
Package:
360-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC7447ATHX1167NB
Description:
IC MPU MPC74XX 1.167GHZ 360BGA
Part Status
Not For New Designs
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V
Display & Interface Controllers
Core Processor
PowerPC G4
Package / Case
360-BCBGA, FCCBGA
RAM Controllers
Base Part Number
MC7447
Speed
1.167GHZ
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)