MC7447AHX600NB
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC7447AHX600NB
Package:
360-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC7447AHX600NB
Description:
IC MPU MPC74XX 600MHZ 360FCCBGA
Product Attribute
Ethernet
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
360-FCCBGA (25x25)
Part Status
Not For New Designs
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V
Display & Interface Controllers
Core Processor
PowerPC G4
Package / Case
360-BCBGA, FCCBGA
RAM Controllers
Base Part Number
MC7447
Speed
600MHz