MC7447AHX1420LB
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC7447AHX1420LB
Package:
360-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC7447AHX1420LB
Description:
IC MPU MPC74XX 1.42GHZ 360FCCBGA
Product Attribute
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V
Display & Interface Controllers
Core Processor
PowerPC G4
Package / Case
360-BCBGA, FCCBGA
RAM Controllers
Base Part Number
MC7447
Speed
1.42GHz
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)