MC7447AHX1167NB
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC7447AHX1167NB
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
360-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC7447AHX1167NB
Description:
IC MPU MPC74XX 1.167GHZ 360BGA
Product Attribute
Speed
1.167GHZ
Additional Interfaces
Series
MPC74xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
360-FCCBGA (25x25)
Part Status
Not For New Designs
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V