MC68EN360VR25VL
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC68EN360VR25VL
Datasheet:
MC68EN360VR25VL
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Product Attribute
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Voltage - I/O
3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
CPU32+
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MC68EN360
Speed
25MHz