MC68360ZQ33L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC68360ZQ33L
Package:
357-BBGA
Datasheet:
MC68360ZQ33L
Description:
IC MPU M683XX 33MHZ 357BGA
Product Attribute
Base Part Number
MC68360
USB
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
SATA
Security Features
Speed
33MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Voltage - I/O
5.0V