MC68360CZQ25L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC68360CZQ25L
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
357-BBGA
Datasheet:
MC68360CZQ25L
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Product Attribute
Voltage - I/O
5.0V
Display & Interface Controllers
Core Processor
CPU32+
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MC68360
USB
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
SATA
Security Features
Speed
25MHz
Additional Interfaces
SCC, SMC, SPI
Series
M683xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (1)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)