MC68360AI33L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC68360AI33L
Package:
240-BFQFP
Datasheet:
MC68360AI33L
Description:
IC MPU M683XX 33MHZ 240FQFP
Product Attribute
Package / Case
240-BFQFP
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MC68360
USB
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
SATA
Security Features
Speed
33MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
240-FQFP (32x32)
Voltage - I/O
5.0V