MC68360AI25VL
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC68360AI25VL
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
240-BFQFP
Datasheet:
MC68360AI25VL
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP
Product Attribute
Speed
25MHz
Additional Interfaces
SCC, SMC, SPI
Series
M683xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (1)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
240-FQFP (32x32)
Part Status
Not For New Designs
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
3.3V