TS68EN360VA33L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TS68EN360VA33L
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
240-BFCQFP
Datasheet:
TS68EN360VA33L
Description:
IC MPU CPU32 33MHZ 240CERQUAD
Product Attribute
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
TS68EN360
USB
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
SATA
Security Features
Speed
33MHz
Additional Interfaces
SCC, SMC, SPI
Series
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (1)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
240-CERQUAD (31x31)
Part Status
Obsolete
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
5.0V