TS68C000VC12A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TS68C000VC12A
Package:
64-CDIP (0.900", 22.86mm)
Datasheet:
TS68C000VC12A
Description:
IC MPU 68000 12MHZ 64DIL
Product Attribute
RAM Controllers
Base Part Number
TS68C000
USB
Co-Processors/DSP
SATA
Security Features
Speed
12MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)
Packaging
Tube
Supplier Device Package
64-DIL
Voltage - I/O
5.0V
Display & Interface Controllers
Core Processor
68000
Package / Case
64-CDIP (0.900", 22.86mm)