TS68020VR25
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TS68020VR25
Package:
114-BCPGA
Datasheet:
TS68020VR25
Description:
IC MPU 68000 25MHZ 114PGA
Voltage - I/O
5.0V
Display & Interface Controllers
Core Processor
68000
Package / Case
114-BCPGA
RAM Controllers
Base Part Number
TS68020
USB
Co-Processors/DSP
SATA
Security Features
Speed
25MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)