TS68020VF1-20
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TS68020VF1-20
Package:
132-BCQFP
Datasheet:
TS68020VF1-20
Description:
IC MPU 68000 20MHZ 132CQFP
Voltage - I/O
5.0V
Display & Interface Controllers
Core Processor
68000
Package / Case
132-BCQFP
RAM Controllers
Base Part Number
TS68020
USB
Co-Processors/DSP
SATA
Security Features
Speed
20MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)