TS68020MR20
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TS68020MR20
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
114-BCPGA
Datasheet:
TS68020MR20
Description:
IC MPU 68000 20MHZ 114PGA
Product Attribute
Speed
20MHz
Additional Interfaces
Series
Graphics Acceleration
No
Ethernet
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TC)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
114-CPGA (34.54x34.54)
Part Status
Obsolete
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
5.0V