PCX8240VTPU200E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCX8240VTPU200E
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
352-LBGA
Datasheet:
PCX8240VTPU200E
Description:
IC MPU 603E 200MHZ 352TBGA
Product Attribute
Speed
200MHz
Additional Interfaces
I²C, I²O, PCI
Series
Graphics Acceleration
No
Ethernet
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
352-TBGA (35x35)
Part Status
Obsolete
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
3.3V