PCX755CVZFU400LE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCX755CVZFU400LE
Datasheet:
PCX755CVZFU400LE
Description:
IC MPU POWERPC 400MHZ 360BGA
Voltage - I/O
2.5V, 3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
PowerPC
Package / Case
360-BBGA Exposed Pad
RAM Controllers
Base Part Number
PCX755
USB
Co-Processors/DSP
SATA
Security Features
Speed
400MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)