PCX755BVZFU300LE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCX755BVZFU300LE
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
360-BBGA Exposed Pad
Datasheet:
PCX755BVZFU300LE
Description:
IC MPU POWERPC 300MHZ 360BGA
Product Attribute
Speed
300MHz
Additional Interfaces
Series
Graphics Acceleration
No
Ethernet
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
360-PBGA (25x25)
Part Status
Obsolete
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
2.5V, 3.3V