PCX745BVZFU350LE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCX745BVZFU350LE
Package:
255-BBGA Exposed Pad
Datasheet:
PCX745BVZFU350LE
Description:
IC MPU POWERPC 350MHZ 255BGA
Voltage - I/O
2.5V, 3.3V
Display & Interface Controllers
Core Processor
PowerPC
Package / Case
255-BBGA Exposed Pad
RAM Controllers
Base Part Number
PCX745
USB
Co-Processors/DSP
SATA
Security Features
Speed
350MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)