CXB1816-0000-000N0HQ450G
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CXB1816-0000-000N0HQ450G
Manufacture:
Cree Inc.
Package:
Datasheet:
CXB1816-0000-000N0HQ450G
Description:
LED COB CXB1816 5000K WHT SMD
Product Attribute
Color
White, Cool
Current - Test
450mA
Height
1.70mm
Size / Dimension
17.85mm L x 17.85mm W
Series
Xlamp® CXB1816
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
12.00mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
144 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
2340lm (2260lm ~ 2420lm)
Part Status
Active
Configuration
Square
Current - Max
900mA