CXA1816-0000-000N0UN450F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CXA1816-0000-000N0UN450F
Manufacture:
Cree Inc.
Package:
Datasheet:
CXA1816-0000-000N0UN450F
Description:
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
Active
Configuration
Square
Current - Max
900mA
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
115°
Color
White, Cool
Current - Test
450mA
Height
1.70mm
Size / Dimension
17.85mm L x 17.85mm W
Series
XLamp® CXA1816
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
5000K 4-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
12.00mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
106 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
37V