CMA1516-0000-000N0Z0A35H
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMA1516-0000-000N0Z0A35H
Manufacture:
Cree Inc.
Package:
Datasheet:
CMA1516-0000-000N0Z0A35H
Description:
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
Product Attribute
CCT (K)
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Light Emitting Surface (LES)
9.00mm Dia
Features
Lumens/Watt @ Current - Test
108 lm/W
Lens Type
Flat
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
1703lm (Typ)
Part Status
Active
Configuration
Square
Current - Max
1.05A
Viewing Angle
115°
Type
Chip On Board (COB)
Current - Test
450mA
Color
White, Warm
Size / Dimension
15.85mm L x 15.85mm W
Height
1.70mm
Temperature - Test
85°C