89882-330LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
89882-330LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
89882-330LF
Description:
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD PCB R/A
Active
Insulation Color
Blue
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Insulation Height
0.130" (3.30mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Applications
Automotive, General Purpose, Industrial, Telecommunications
Ingress Protection
Contact Finish Thickness - Post
78.7µin (2.00µm)
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Contact Shape
Square
Number of Positions
30
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Row Spacing - Mating
Connector Type
Receptacle
Contact Finish - Post
Tin
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Post
0.114" (2.90mm)
Style
Board to Board
Number of Rows
1
Current Rating (Amps)
Series
Dubox™
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
Features
Voltage Rating
Mated Stacking Heights
Packaging
Tube
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish - Mating
Gold
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
89882-330LF Relevant information
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 6POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 7POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB R/A