67230-014LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
67230-014LF
Datasheet:
67230-014LF
Description:
CONN RCPT 14POS 0.1 GOLD PCB R/A
Product Attribute
Number of Positions
14
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.142" (3.60mm)
Category
67230-014LF Relevant information
6723
FIXED IND 1.8MH 2.5A 550 MOHM TH