66952-012LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
66952-012LF
Datasheet:
66952-012LF
Description:
CONN RCPT 24POS 0.1 GOLD PCB
Product Attribute
Insulation Material
Polyester, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Mating
15.0µin (0.38µm)
Number of Positions
24
Mounting Type
Through Hole
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post
0.142" (3.60mm)
Style
Board to Board
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Category
66952-012LF Relevant information
66950-003LF
66950-003LF
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 15POS 0.1 GOLD PCB