66951-035LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
66951-035LF
Datasheet:
66951-035LF
Description:
CONN RCPT 35POS 0.1 GOLD PCB
Contact Length - Post
0.142" (3.60mm)
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Features
Voltage Rating
1250V
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Number of Positions
35
Category
66951-035LF Relevant information
66950-003LF
66950-003LF
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 15POS 0.1 GOLD PCB