66951-030LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
66951-030LF
Datasheet:
66951-030LF
Description:
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD PCB
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Number of Positions
30
Contact Length - Post
0.142" (3.60mm)
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Features
Voltage Rating
1250V
Category
66951-030LF Relevant information
66950-003LF
66950-003LF
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 15POS 0.1 GOLD PCB