66925-024LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
66925-024LF
Datasheet:
66925-024LF
Description:
CONN RCPT 48POS 0.1 GOLD PCB R/A
Product Attribute
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.240" (6.10mm)
Contact Finish Thickness - Post
100.0µin (2.54µm)
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
48
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post
Tin
Category
66925-024LF Relevant information
CONN RCPT 20POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 6POS 0.1 GOLD PCB R/A
66925-003LF
66925-003LF
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB R/A