65781-014LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
65781-014LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
65781-014LF
Description:
CONN RCPT 28POS 0.1 GOLD PCB
Product Attribute
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polyester, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Mating
40.0µin (1.02µm)
Contact Shape
Square
Number of Positions
28
Mounting Type
Through Hole
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Connector Type
Receptacle
Contact Finish - Post
Gold
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Post
0.140" (3.56mm)
Style
Board to Board
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
Series
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
Features
Voltage Rating
Mated Stacking Heights
Packaging
Bulk
Contact Material
Brass
Contact Finish - Mating
Gold
Part Status
Active
Insulation Color
Black
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Insulation Height
0.335" (8.51mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Applications
Ingress Protection
Contact Finish Thickness - Post
Flash
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
65781-014LF Relevant information
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB