20021323-00042D4LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
20021323-00042D4LF
Datasheet:
20021323-00042D4LF
Description:
CONN RCPT 42POS 0.05 GOLD SMD
Insulation Height
0.087" (2.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Number of Positions
42
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Features
Pick and Place
Category
20021323-00042D4LF Relevant information
2002
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"