20021323-00030D8LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
20021323-00030D8LF
Datasheet:
20021323-00030D8LF
Description:
CONN RCPT 30POS 0.05 GOLD SMD
Product Attribute
Connector Type
Receptacle, Bottom Entry
Series
Minitek127® 20021323
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Features
Pick and Place
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Height
0.087" (2.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
30
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Category
20021323-00030D8LF Relevant information
2002
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"