20021321-00076T8LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
20021321-00076T8LF
Datasheet:
20021321-00076T8LF
Description:
CONN RCPT 76POS 0.05 GOLD SMD
Product Attribute
Series
Minitek127® 1.27mm
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Finish - Mating
Gold, GXT™
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
76
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Category
20021321-00076T8LF Relevant information
2002
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"