20021321-00076D4LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
20021321-00076D4LF
Datasheet:
20021321-00076D4LF
Description:
CONN RCPT 76POS 0.05 GOLD SMD
Product Attribute
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Number of Positions
76
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Series
Minitek127® 1.27mm
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Features
Pick and Place
Contact Finish - Mating
Gold
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Category
20021321-00076D4LF Relevant information
2002
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"