20021321-00066T1LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
20021321-00066T1LF
Datasheet:
20021321-00066T1LF
Description:
CONN RCPT 66POS 0.05 GOLD SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Series
Minitek127® 1.27mm
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Finish - Mating
Gold
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Number of Positions
66
Category
20021321-00066T1LF Relevant information
2002
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"