20021311-00072T1LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
20021311-00072T1LF
Datasheet:
20021311-00072T1LF
Description:
CONN RCPT 72POS 0.05 GOLD PCB
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Length - Post
0.094" (2.40mm)
Series
Minitek127® 1.27mm
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Finish - Mating
Gold
Insulation Height
0.173" (4.40mm)
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Number of Positions
72
Category
20021311-00072T1LF Relevant information
2002
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"